Новини світу. 10 січня. Бельгія. Нідерландомовні студенти Вільного університету Брюсселя розмістили в інтернеті заклик до співгромадян прийняти 23 січня в столиці Бельгії участь у загальному демонстрації проти “безвладдя” в країні.

В Бельгії криза

Для залучення широких мас до акції на підтримку якнайшвидшого формування нового федерального уряду країни студенти відкрили окремий сайт.

Бельгія стала в минулу суботу в Європі своєрідним рекордсменом за тривалістю політичної кризи. Восьмого січня виповнилося 209 днів з дня проведення позачергових парламентських виборів у Бельгії, за підсумками яких має бути сформовано новий федеральний уряд країни. Але франкомовні і нідерландомовні політики до цих пір так і не змогли сформувати кабінет міністрів через серйозні розбіжності в поглядах.

В умовах політичної кризи продовжує роботу кабінет Іва Летерма, чия відставка послужила приводом до червневих виборів до федерального парламенту.

Згідно з дослідженням британської компанії Credit Market Analysis (CMA), яка щокварталу складає рейтинг країн з максимальним ризиком дефолту, Бельгія рухається в лідери рейтингу країн, яким загрожує банкрутство. За даними СМА, на сьогоднішній день в цьому списку Бельгія займає 16-е місце, а в кінці вересня 2010 року вона була на 37-й позиції.

Своє дослідження CMA засновує на розмірі страхової премії, яку великі інвестори платять в обмін на можливий ризик по державних облігаціях. Згідно з висновком компанії, в четвертому кварталі минулого року розмір страхової премії не виріс настільки значно ні в одній з охоплених рейтингом країн, як у Бельгії. Розмір премії для бельгійських держоблігацій на суму 10 мільйонів євро тепер складає від 220 тисяч до 250 тисяч євро проти 129 тисяч в кінці вересня 2010 року.

Джерело РиаНовости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.