Новини світу. 23 січня. Масові демонстрації на вулицях Брюсселя: люди вимагають, щоб політики в країні прийшли до згоди і створили уряд. Країна вже півроку живе де-факто без виконавчої влади.

30 тисяч осіб вийшли на акцію протесту в Брюсселі

У неділю на вулицях Брюсселя повнісінько людей – за інформацією поліції, від двадцяти до тридцяти тисяч. Вони вимагають від провідних партій країни домовитися між собою.

“Ми не висуваємо жодних вимог, – розповідає учасник демонстрації Фелікс де Клерк. – Просто хочемо, щоб у нас був уряд. Вони вже котрий місяць обіцяють домовитися. Прийшов час діяти”.

“Ми хочемо уряд, який нестиме відповідальність за всіх нас”, – доповнив його інший протестуючий.

Причина акції більш ніж зрозуміла – Бельгія живе без уряду з літа минулого року. Однак політична криза в цій країні почалася набагато раніше – в 2007 році. Суперечності між двома групами населення, франкофонів-валлонів, що говорять французькою мовою, і фламандців, які говорять голландською, були завжди, проте близько трьох років тому вони серйозно загострилися через світову рецесію.

Валлонія завжди була відома вкрай низькою продуктивністю праці, і в кризові роки фламандські платники податків не забарилися заявити, що не збираються більше з власного гаманця платити за валлонців. Тодішній прем’єр Ів Летерм подав у відставку, а його наступник ненадовго помирив між собою ворогуючі групи. Проте потім пішов і Летерм, який повернувся, не зміг повернути довіру виборців. Його уряд ліг, на дострокових парламентських виборах 2010 року найбільше число голосів отримали дві сепаратистські партії. Одна, як нескладно здогадатися, представляє Валлонію, інша – Фламандію. Домовитися між собою у них не виходить до цих пір, незважаючи на те, що до цього їх закликають і бельгійський король, і впливові чиновники Євросоюзу.

Чого побоюються маніфестанти – країні серйозно загрожує розкол і, швидше за все, на три частини – третьою стане столичний округ, в якому розташований Брюссель. Про громадянську війну мова не йде. Все може статися мирно. Фламандія від такого виграє, оскільки вона тепер буде працювати тільки на себе, фінансових вливань в сусідів більше не буде, а значить валлонами, так само як і столичним жителям, доведеться звикати до скромного, за європейськими мірками, життя, відзначає Вести.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.