Новини світу. 31 січня. США. Президент США Барак Обама закликав до “організованого переходу до демократії” в Єгипті, щоб уникнути утворення вакууму у владі країни.

Барак Обама
Обама просить Єгипет почати реформи і поважати демонстрантів

Глава Білого Дому звернувся до низки світових лідерів, зокрема – короля Саудівської Аравії, прем’єр-міністрів Туреччини, Ізраїлю і Великобританії надати підтримку закликів адміністрації США.

“Президент США заявив про необхідність протистояти насильству в Єгипті, захистити права людини, включаючи право на проведення мирних демонстрацій та свободу слова, та підтримати організований перехід до уряду, відповідального за інтереси громадян Єгипту“, – говориться в заяві Білого дому.

Напередодні, кажучи про недавнє звернення до нації єгипетського президента Хосні Мубарака, Барак Обама підкреслив, що лідеру країни необхідно виконати свої обіцянки і розпочати проведення таких необхідних країні економічних, політичних і соціальних реформ. Крім того, президент США висловив повну готовність продовжувати співпрацю як з урядом Єгипту, так і з його населенням.

Тим не менш, Обама розкритикував неполадки з доступом до соціальних мереж в Єгипті, які опозиція використала для координування своїх дій та організації нових демонстрацій. На думку американського президента, єгипетській владі необхідно знову відкрити доступ до інтернет-ресурсів.

Раніше, з опублікованих порталом WikiLeaks даних стало відомо, що адміністрація США, публічно виступаючи союзником Хосні Мубарака, потай сприяла опозиціонерам і розробляла план “зміни режиму”.

Нагадаємо, з 25 січня 2011р. в Єгипті проходять масштабні акції протесту з вимогою відставки 82-річного президента країни Хосні Мубарака, який знаходиться на цій посаді вже близько 30 років. Мубарак традиційно вважається союзником США в регіоні. Протестуючі незадоволені тим, що довгі роки його правління призвели до поширення в країні злиднів, безробіття та зростання цін на продовольство.

У результаті зіткнень демонстрантів з поліцією, за останніми даними, в Єгипті загинули більше 100 осіб. Більше 2 тис. осіб постраждали. Найбільше загиблих і поранених – у містах Каїр, Олександрія та Суец.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.