Новини економіки. 6 січня. Уряд України продовжить в 2011 році переговори з перегляду формули ціни, закладеної в угоді про постачання російського природного газу.

Азаров буде шукати аргументи для того, щоб Україні продавали газ дешевше

Про це сказав прем’єр-міністр Микола Азаров.

“Ми спробуємо переконати наших російських партнерів у необхідності перегляду цієї нерівноправної угоди … Тому те, що не вдалося зробити в 2010 році, ми ставимо перед собою завдання обов’язково зробити в 2011 році, на це будуть спрямовані зусилля цілої великої групи переговірників”, – сказав він.

Прем’єр нагадав, що підвищення світових цін на нафту призводить до подорожчання ціни на газ для України.

“Безумовно, ми повинні знайти ті аргументи, які російську сторону повинні переконати в тому, що від цієї формули треба відмовитися”, – сказав він.

У зв’язку з цим Азаров вказав на можливість створення 3-хстороннього спільного підприємства, що забезпечує транспортування гарантованих обсягів газу.

“У цьому плані створення СП, якщо це буде однією з умов перегляду формульного підходу, – безумовно, цей фактор, цей аргумент буде використаний”, – додав він, підкресливши, що завдання Україна “проводити переговорний процес не лише з Росією, але і з Європейським Союзом, без якого ми не зможемо отримати гарантії прокачування того обсягу газу, на який ми можемо орієнтуватися в процесі створення, у тому числі, спільного підприємства “.

Азаров також додав, що одним з пріоритетів уряду в наступному році стане збільшення власного видобутку газу в Україні.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.