Новини світу. 21 січня. Австралія. Прем’єр-міністр Австралії Джулія Гіллард заявила про можливість введення спеціального податку, кошти від якого покриють збитки від повені, яка трапилася в країні в кінці листопада.

Австралія вводить податок, щоб покрити збитки від повені

Зараз втрати від неї оцінюються в 14,6 мільярдів євро.

Стихійне лихо в Австралії призвело до величезного збитку, який економісти оцінюють в 20 мільярдів австралійських доларів (близько 14,6 мільярдів євро). Глава уряду Австралії Джулія Гіллард вважає, що втрати можуть привести до збільшення цін на продовольство і це відіб’ється на зростанні ВВП країни. У зв’язку з цим вона запропонувала ввести спеціальний податок для покриття втрат від повені, повідомляє Le Monde.

Разом з тим, локомотив австралійської економіки – гірничодобувний сектор, на думку Гіллард, відчуває себе непогано.

“Це означає, що в 2012-2013 роках економіка буде динамічно розвиватися, і це буде гарний час, щоб мати профіцит бюджету і відкласти кошти на майбутнє”, – сказала Джулія Гіллард.

Ліберальна опозиція Австралії, зі свого боку, заперечує проти ідеї оподаткування населення через повені, що вимагає більшого контролю над витратами.

Як відомо, повінь в Австралії, що почалася в кінці грудня, стала найсильнішою за останні 50 років. Загинули, щонайменше, 23 людини, затоплено тисячі будинків, розмиті дороги. Потоп перетворив на зону лиха більшу частину штату Квінсленд, який є великим туристичним центром країни, і до того ж виробляє половину коксівного вугілля у світі (сировина для виробництва сталі).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.