Новини спорту. 22 січня. Своєю грою на дебютному для себе турнірі в Мельбурні Долгополов заслужив увагу до своєї персони, і на цьому приємному тлі міг піднести любителям тенісу несподіванку, що він і намагався зробити з усіх сил.

Олександр Долгополов

Як не крути, а суперник у нашого тенісиста був не найпростіший. Жо Вілфрід Тсонга, хоч для нього цей Australian Open і був лише п’ятим у кар’єрі, домігся великих успіхів на цих кортах

До речі, до цього поєдинку тенісисти зустрічалися лише одного разу, і також на турнірі найвищої категорії.

Олександр Долгополов почав не найкращим чином. Вибравши прийом, він під нуль програв перший гейм, а потім вже в наступному надав суперникові три брейк-поїнта, останній з яких Жо-Вілфрід Тсонга реалізував прекрасним реверсом. Так що по суті справи, матч наш співвітчизник почав з рахунку 0:3.

У наступному геймі вже в першому розіграші він порадував чудовим виграним м’ячем, але загалом подавав француз в цьому сеті дуже впевнено, і в результаті завоювавши перевагу на самому початку партії, довів справу до кінця за тридцять дві хвилини.

Другу партію український тенісист вже почав з подачі, і це виявилося хорошим знаком.

До п’ятого гейму суперники йшли рівно, виграючи гейми на своїх м’ячах. Але за рахунку 30:30 в цьому геймі у Олександра Долгополова трапився справжній зрив, він зробив дві подвійні помилки (причому вирішальний м’яч він програв, подавши в район судді на вишці!), І програв свою подачу. Однак цей провал мобілізував нашого співвітчизника, і після цього він заграв на зовсім іншому рівні.

Вже в наступному геймі українець мав потрійний брейк-поінт, і з третьої спроби записав його у свій актив. Свою подачу після цього останній представник нашої країни в одиночному розряді як чоловічих, так і жіночих змагань, виграв під нуль, а потім у восьмому геймі українець просто дочекався, коли суперник почне сам помилятися, відігравши тактично вірно. В

В результаті вже цей зрив у грі французького фаворита завершився черговим брейком для нашого співвітчизника, який в наступному геймі спокійно подав на партію, зрівнявши рахунок у цьому матчі. Другий сет, до речі, вийшов ще більш швидкоплинним, ніж перший, завершивши всього за двадцять дев’ять хвилин.

У третьому сеті на корті були справжні гойдалки. У третьому геймі цієї партії Олександр Долгополов з першої ж своєї можливості взяв подачу суперника, але це був лише перший гейм, виграний у цій партії на прийомі.

Наступний брейк трапився у шостому геймі, коли Олександр Долгополов програв свою подачу під нуль. Потім він знову зробив брейк після того, як про помилки згадав француз, але все ж останнім у цій партії подачу супротивника взяв тринадцятий номер посіву.

У четвертому ж сеті все пройшло під диктовку нашого тенісиста, який у другому геймі узяв подачу супротивника з другого наданого йому брейк-поїнта, і в третьому геймі закріпив свою перевагу двома ейсами.

Вирішальну битву Олександр Долгополов почав у прекрасному настрої, чого не можна сказати про його опонента. Жо-Вілфрід Тсонга зробив подвійну помилку на початку першого ж гейма, і в кінці, давши можливість українцю відразу ж заволодіти перевагою в партії, яка потім тільки збільшилася, адже свій перший гейм в цьому сеті наш співвітчизник виграв під нуль!

У подальшому свої гейми наш співвітчизник проводив більш ніж упевнено. Шостий гейм в цьому матчі він виграв під нуль. Але перемога дісталася українцеві на подачі супротивника, коли з першого ж матч-болу він реалізував свій шанс.

Це досягнення стало поки найбільшим у кар’єрі Олександра Долгополова, який до цього ще до четвертого раунду на змаганнях великої четвірки не добирався.

У наступному раунді змагань наш герой тепер зіграє з четвертим сіяним на цих змаганнях, шведом Робіном Содерлінгом, який сьогодні легко обіграв Яна Херниха з Чехії.