Новини світу. 20 січня. Засновник проекту WikiLeaks Джуліан Ассандж оформив російську візу і планує найближчим часом приїхати до Росії, передає “Російська служба новин” з посиланням на одного із засновників фонду “Друзі WikiLeaks” Ісраеля Шаміра.

Джуліан Ассандж
Джуліан Ассандж

За його словами, Ассандж дуже хоче приїхати в Росію, але поки не встигає виконати своє бажання. Шамір висловив надію, що керівник проекту відвідає Росію приблизно через три тижні, тобто до того часу, як завершиться реєстрація фонду допомоги WikiLeaks. З якою метою Ассандж збирається приїхати до Росії, Шамір не розповів.

В даний час Ассандж знаходиться у Великобританії, де розглядається справа про його екстрадицію. Запит про екстрадицію подала Швеція, де Ассандж підозрюється в сексуальних домаганнях. Чергове слухання у справі призначено на 7 лютого, до цього часу він буде перебувати під домашнім арештом. Таким чином, через три тижні він зможе потрапити в Росію в тому випадку, якщо британський суд в екстрадиції Ассанджа відмовить.

Про відкриття фонду “Друзі WikiLeaks” стало відомо 17 січня. У числі його засновників, крім Шаміра, згадані Максим Кантор і Віталій Лейбін. Фонд створюється спільно з журналом “Російський репортер“, який є офіційним партнером WikiLeaks в Росії. Поки що діяльність “Друзів WikiLeaks” зводиться до збору коштів на допомогу проекту, для чого було відкрито рахунок у платіжній системі “Яндекс Деньги”. Шамір в інтерв’ю РСН зазначив, що не знає про стан рахунку.

Портал WikiLeaks придбав широку популярність в 2010 році після того, як у партнерстві з найбільшими світовими виданнями опублікував матеріали про війни в Іраку і Афганістані, а також дипломатичні депеші посольств США в різних країнах.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.