Новини світу. 19 січня. Росія. У Росії порушено справу проти користувача найбільшої в країні соціальної мережі – “ВКонтакте”.

ВКонтакте
Росіянина можуть засудити до 6 років за викладення матеріалів у "Вконтакті"

Як повідомили ІТАР-ТАРС в прес-службі Управління “К” МВС РФ, яке спеціалізується на кіберзлочинності, справа порушена за заявою представників фірми грамзапису “Нікітін“. Рекорд-лейбл поскаржився, що фонограми, які належать лейблу незаконно поширюються в соціальній мережі.

“У ході перевірки, проведеної фахівцями Управління “К”, з’ясувалося, що одним з найбільш активних користувачів, які здійснюють незаконне відтворення і доведення до загального відома музичних творів, є 26-річний москвич, який розмістив на своїй персональній сторінці 18 аудіозаписів відомого російського музичного гурту, число скачувань яких іншими користувачами становило більше 200 тисяч”, – сказав представник-прес-служби управління “К”.

Він зазначив, що від дій тільки одного правопорушника правовласник зазнав збитків у вигляді недоотриманої вигоди у розмірі 108 тисяч рублів. Порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ст.146 КК РФ (“Порушення авторських і суміжних прав”). Зловмисникові загрожує до шести років позбавлення волі.

В Управлінні “К” відзначають, що цей випадок – далеко не поодинокий. Подібна протиправна діяльність набула широкого розмаху, а правовласники несуть величезні збитки. Міліціонери, які спеціалізуються на кіберзлочинності  збираються “посилити боротьбу з незаконним поширенням у соціальних мережах і на інших ресурсах аудіоматеріалів, продовживши практику притягнення правопорушників до кримінальної відповідальності”.

Соціальна мережа “Вконтакті” дозволяє своїм користувачам викладати на сторінках будь-які аудіофайли і не відстежує, чи порушують розміщені матеріали авторські права. Ці файли, за умови, що користувач не закрив до них доступ, можуть прослухати інші учасники соцмережі – або зайшовши на його сторінку, або скориставшись пошуком.

Сьогодні у “ВКонтакте” реально знайти практично будь-які музичні записи, включаючи навіть багато раритетних. На сайті соцмережі не реалізована можливість скачувати музику – можна лише слухати її онлайн, однак багато розширень для браузерів і спеціалізовані програми дозволяють з легкістю обійти це обмеження.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.