Новини технологій. 13 грудня. Сайт Ruleaks.net пропонує російськомовним читачам ознайомитися з публікаціями Wikileaks, перекладеними на російську мову.

wikileaks
Wikileaks відтепер і російською

Після того, як на ресурсі Wikileaks було викладене листування американських дипломатів, щодня в заголовках газет миготить чергова сенсаційна стаття. Російські видання в більшості своїй вважають за краще посилатися на західні видання, які в свою чергу посилаються на джерело – матеріали, розміщені на Wikileaks. І російським читачам, що знають мову не на тому рівні, щоб розшифровувати дипломатичні депеші, залишається задовольнятися аналітичними статтями, в яких вже є думка автора, а не оригіналами.

Ресурс Ruleaks.net був створений для того, щоб російськомовні користувачі могли ознайомитися з перекладами документів, викладених на Wikileaks. Інформацію можна шукати як за тегами, так і переглядати поспіль. Поки що на сайті мало матеріалів – на їх прочитання не доведеться затратити багато часу. Але їхня кількість швидко зростає. В кінці кожної статті йде посилання на оригінал, користувач завжди може впевнитися в коректності перекладу.

На цьому етапі основне завдання редакції – налагодити переклад текстів, для чого запрошуються добровольці. Сам переклад здійснюється на майданчику powercrowd.ru, де організована технологія спільної роботи над текстом (потрібна проста реєстрація). Перекладати текст повністю немає ніякої потреби, перекладайте стільк, на ткільки вистачить сил. Крім того, ресурс приймає поштою повні переклади статей. Про те, які матеріали перебувають у роботі, можна дізнатися на сторінці «Допомогти з перекладом».

Для тих випадків, коли пропозиція виявилася занадто складною або перекладач не впевнений, є кнопка «Пропустити».

На відміну від оригінального Wikileaks тут є повний «соціальний пакет» – користувач може поділитися посиланням на текст в популярних соцмережах і «залайкать» на Facebook.

Замість підсумку наведемо патетичний слоган проекту – «Почалася перша серйозна інформаційна війна. Поле битви – WikiLeaks. Ви – війська».

Джерело Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.