Новини світу. 30 грудня. Білорусія. Колишнім кандидатам у президенти Білорусі Андрію Саннікова, Володимиру Некляеву, Микола Статкевич та Віталію Римашевським пред’явлені звинувачення в організації дій, що призвели до масових заворушень.

Владимир Некляев - опонент Лукашенка

Колишніх кандидатів у президенти звинувачують в організації дій, що призвели до масових заворушень у день виборів 19 грудня під час акції протесту на площі Незалежності в Мінську. Їм загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі.

Саннікову, Некляеву, Статкевичу, Римашевському визначений термін перебування під вартою – 2 місяці. Весь цей час будуть проводитися слідчі дії. Ще двоє колишніх кандидатів у президенти – Дмитро Ус і Григорій Костусєв – залишаються під підпискою про невиїзд. Ще не пред’явлено звинувачення Алесю Михалевичу, десятиденний термін утримання під вартою якого закінчується 30 грудня. Всього у справі про масові заворушення на площі Незалежності в Мінську 19 грудня проходять 26 осіб, 19 з них утримуються в слідчому ізоляторі КДБ.

Тим часом 29 грудня у колишнього кандидата в президенти Володимира Некляева стався гіпертонічний криз. Про це повідомила адвокат затриманого Тамара Сидоренко, яка заявила, що існує загроза життю Некляева. Сидоренко сказала, що у Некляева загальмована мова і дуже високий тиск – 220 на 160:

“Звинувачення Некляеву пред’явлено, але він практично не допитувався. 29 грудня він переніс гіпертонічний криз. Стан здоров’я у нього дуже поганий. Він не госпіталізований, хоча небезпека повторного кризу та інсульту дуже велика. Особливо, якщо врахувати, що він з 1999 року на обліку і вже тоді переніс інсульт”.

Сидоренко написала клопотання про невідкладну госпіталізацію Володимира Некляева та про зміну йому запобіжного заходу.

Тим часом Міністерство юстиції Білорусії виступило з погрозами на адресу адвокатів, які захищають обвинувачених. Білоруський Мін’юст побачив у діях адвокатів “грубі порушення правил професійної етики”. Проводиться перевірка, за результатами якої будуть прийняті “передбачені законодавством заходи реагування”.

Коментуючи цю заяву, голова Білоруського Гельсінського комітету Олег Гулак зазначив:

“Чомусь Міністерство юстиції побачило низький професійний рівень адвокатів тільки тоді, коли вони стали захищати колишніх кандидатів у президенти. Краще б Мін’юст побачив порушення прав тих людей, яких ці адвокати захищають”.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.