Новини світу. 4 грудня. Фото. Сильні проливні дощі в Венесуелі і Колумбії, викликані океанічною течією “Ель Ніньо”, призвели до смерті майже 200 чоловік. Десятки тисяч людей стали біженцями. Опозиція у Венесуелі дорікає президентові країни Уго Чавесу в бездіяльності.

Дощі триватимуть до січня

На Колумбію та Венесуелу з початку грудня обрушилися проливні дощі, які, за прогнозами синоптиків, триватимуть до початку січня. На думку вчених, їх причиною є активізація океанічної течії “Ель Ніньо” в Тихому океані, яка сприяє переносу вологих повітряних мас на північ Південної Америки.

За даними міністерства надзвичайних ситуацій Колумбії, 162 людини в країні загинуло, 223 було поранено, близько 20 чоловік пропало без вісті. Зливами та повенями зруйновано 1800 житлових будинків, ще 233 тисячі пошкоджені. Всього від повені постраждало до 1,4 мільйонів чоловік.

У сусідній з Колумбією Венесуелою зливи призвели до політичної кризи. Тут вже загинуло 32 людини, близько 60 тисяч осіб стали біженцями. Дані про загиблих далеко не повні і будуть уточнюватися.

Венесуельська опозиція вже звинуватила президента країни Уго Чавеса в тому, що влада країни реагує на катастрофічну ситуацію в ряді регіонів країни з великим запізненням. У свою чергу Чавес дорікнув опозиції в політичних спекуляціях і пообіцяв якомога швидше вирішити питання з розміщенням біженців. Зокрема, 25 родин біженців вже розмістилися на території президентського палацу Мірафлорес в Каракасі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.