Новини політики. 21 грудня. Львів. Фракція ВО «Свобода»  у Львівській міській раді ініціюватиме депутатське звернення щодо неможливості обіймання посади Генерального консула Російської Федерації у Львові Євгеном Гузєєвим.

Євген Гузєєв
Свобода хоче "вигнати" Гузєєва зі Львова

Така ситуація слалася в звязку із його антиукраїнськими висловлюваннями. Про це повідомилв на прес-конференції у Львівській міській раді голова фракції ВО «Свобода» у Львівській міській раді Руслан Кошулинський.

«Генконсул Російської Федерації у Львові Євгеній Гузєєв не має морального права давати такі оцінки, які він днями дав стосовно української історії та мови. Ми вважаємо, що ця людина не має права обіймати таку посаду», – повідомив Руслан Кошулинський.

Руслан Кошулинський сподівається, що ініційоване свободівцями звернення підтримає весь депутатський корпус. Воно також буде запропоноване для розгляду й депутатам Львівської обласної ради.

Нагадаємо, що 16 грудня, під час зустрічі з учасником акції протесту «Ні кавказькому бандитизму», що відбулася під стінами Консульства Російської Федерації у Львові генконсул РФ в образливій формі прокоментував болючі для України питання. Так, за словами Генконсула, українську мову принесли на Захід України зі Сходу. «А ви (галичани) говорили руською мовою. Тут була Русь, Галицька Русь і говорили тут по-руськи, оскільки жили русини. А «проект Україну» створили австрійці для вас, щоб відламати вас від Росії – розділили нас», – розповів Євген Гузєєв.

Гузєєв стверджує, що червона армія відкрила українцям очі на те, що вони не русини, а українці. «Українську мову принесли сюди більшовики зі Сходу України, вони організували тут школи. Руська мова стала основою російської. Але ще за часів Федорова мова була єдиною як у Києві, так і у Львові та у Москві розмовляли однією мовою», – сказав Генконсул.

Джерело ГалІнфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.