Новини науки. 12 грудня. Згідно з результатами нового дослідження американських вчених, золото, платина та інші рідкоземельні метали могли з’явитися на Землі тільки в результаті її метеоритного бомбардування або зіткнення з великим небесним тілом, яке сталося близько 4,5 мільярдів років тому.

Зіткнення планет
Земля отримала золото в наслідок зіткнення планет

Вчені з Південно-Західного дослідницького інституту в американському штаті Колорадо і Університету Меріленда прийшли до висновку, що небесні тіла, що залишилися в Сонячній системі після закінчення процесу формування планет, могли зіткнутися з Землею, Місяцем і Марсом приблизно в один і той же час.

На думку вчених, викликані бомбардуванням процеси в надрах Землі можуть бути причиною формування покладів різних металів і, можливо, води.

– “Наші уявлення про процес формування Землі та інших планет із залізним ядром і кремнієвої мантією кажуть, що елементи, які володіють близькістю до заліза, стягуються до ядра планети у міру їх формування. Таким чином, наша Земля не повинна мати золота або руд інших сідерофільних елементів в корі, де ми могли б добувати їх”, – заявив один з авторів дослідження Річард Уокер з Університету Меріленда.

Зіткнення планет
Згідно з одним із припущень, в Землю могли послідовно врізатися небесні тіла розміром з Плутон і Марс, що призвело до зміщення орбіти планети на 10 градусів. Місяць і Марс піддалися зіткнень з більш дрібними небесними тілами, але бомбардування була більш інтенсивною.

Джерело: houseofgold.blog.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.