Новини світу. 23 грудня. Редакція французької газети Le Monde назвала засновника скандально відомого інтернет-порталу WikiLeaks Джуліана Ассанджа людиною року.

Ассандж стане "Людиною року" Le Monde

Великий портрет Ассанжа прикрасить першу шпальту щотижневого додатку французького видання, яке з’явиться у продажі в п’ятницю.

Ассандж також переміг за версією відвідувачів інтернет-сайту Le Monde: за засновника WikiLeaks проголосували 56,2% користувачів. Китайському дисиденту, лауреатові Нобелівської премії миру Лю Сяобо свої голоси віддали 22,3% відвідувачів сайту газети, засновнику соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг – тільки 6,9%, повідомляє AFP.

Раніше редколегія американського журналу TIME, всупереч підсумками інтернет-голосування, в якому також переміг Ассандж, назвала людиною року Цукерберга.

Le Monde (разом з The New York Times, The Guardian, El Pais і Der Spiegel) входить до числа найбільших західних видань, які публікували здобуті WikiLeaks витяги з секретної американської дипломатичної переписки.

На початку грудня Ассанж, якого шведська влада звинувачує у кількох сексуальних злочинах, провів дев’ять днів під арештом, а потім був випущений під заставу до наступних судових слухань щодо його можливої екстрадиції. Засновник Wikileaks заперечує всі звинувачення, називаючи їх політично мотивованими. За рішенням судді, він обмежений у переміщенні – зараз Ассандж живе в місті Бангла на сході Англії у друзів – він здав свій паспорт, щодня звітуєтся поліції і носить електронний чіп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.