Новини еконміки. 17 грудня. Україна. Верховна Рада відновила стягнення пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг з 1 січня 2011 року.

гроші, грн
З 1 січня за невчасну оплату комунальних послуг стягуватисяметься пеня

За прийняття в цілому відповідного законопроекту 7013 (розроблений Кабінетом міністрів) проголосувало 255 депутатів при мінімально необхідних 226.

Документ передбачає, що розрахунок і стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюється на суму заборгованості, яка утворилася, починаючи з 1 січня 2011 року.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, через відсутність санкцій за несплату житлово-комунальних послуг підприємства ЖКГ не мають можливості застосовувати дієві заходи для зменшення заборгованості населення за спожиті послуги.

“Проблема розрахунків населення та погашення громадянами заборгованості за спожиті комунальні послуги характерна для всіх регіонів Україні. Основними причинами такої ситуації є відсутність механізму примусового стягнення заборгованості, малоефективні заходи впливу на неплатників”, – говориться в пояснювальній записці.

Також у записці зазначається, що відновлення пені не вплине на соціально незахищені верстви населення, оскільки вони отримують субсидії і своєчасно розраховуються за спожиті послуги.

Окремим рішенням Рада також доручила Кабінету міністрів протягом 1 кварталу 2011 року забезпечити ліквідацію заборгованості із зарплати на підприємствах всіх форм власності і надати відповідну інформацію до парламенту до 1 квітня 2011 (за таке рішення проголосувало 280 депутатів).

Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що якщо це доручення Ради не буде виконано Кабміном, парламент знову повернеться до питання пені за прострочення оплати житлокомпослуг і розгляне доцільність її існування.

Рада заборонила стягувати пеню в 1996 році у зв’язку з масовими затримками виплати заробітних плат і пенсій.

14 липня Кабінет міністрів ухвалив рішення про підвищення субсидії населенню на оплату житлокомунпослуг.

Це рішення уряд ухвалив у зв’язку з підвищенням з 1 серпня Національною комісією регулювання електроенергетики роздрібних цін на природний газ для населення в середньому на 50% до 72,54-295,41 коп/куб. м (з ПДВ).

Джерело Харківські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.