Новини України. 8 грудня. В Єврокомісії закликають Україну переглянути рішення про неучасть у Нобелівській церемонії.

Брюссель, парламент
Європа надіється, що Україна не бойкотуватиме вручення Новелівської премії миру

Про це повідомила речниця Єврокомісії у Брюсселі.

За її словами, Єврокомісія “розчарована та занепокоєна” рішенням Сербії бойкотувати церемонію вручення китайському правозахисникові Лю Сяобо Нобелівської премії миру, яка має традиційно відбутися 10 грудня, передає “Німецька хвиля”.

“Звичайно, ми очікуємо, що країна, яка має намір вступити до Європейського Союзу, цілковито і повністю поділяє цінності Євросоюзу“, – заявила у середу речниця.

Речниця Єврокомісії також висловила сумнів з приводу рішення проігнорувати церемонію низки інших країн, зокрема й України, які хоч і не є кандидатами на вступ до ЄС, проте пов’язані з ним у рамках політики добросусідства.

“Основні цінності є базою для нашого партнерства. Ми розчаровані, що час від часу наші партнери не поділяють ці цінності“, – зазначила речниця.

У Брюсселі ще сподіваються, що зокрема такі країни, як Україна, Білорусь, Марокко та Єгипет ще можуть змінити свої рішення щодо ігнорування церемонії в Осло.

На відміну від офіційного Києва, який стверджує, що не буде представлений в Осло “з технічних причин”, Белград відкрито говорить про мотиви бойкоту.

Міністр закордонних справ Сербії Вук Єреміч визнав: Белград бойкотує церемонію вручення Нобелівської премії миру за наполяганням Пекіна.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.