Новини України. 11 грудня. Європейський Союз вимагає від України закріплення гарантій безперебійних поставок енергоресурсів в угоді про зону вільної торгівлі (ЗВТ).

газ ЄС
ЄС хоче гарантії транзиту газу і закрити доступ на свій ринок для України

Про це повідомив українським журналістам заступник Міністра економіки України Валерій П’ятницький після закінчення чергового раунду переговорів про створення ЗВТ.

“Європейці кажуть, що повинен бути спеціальний механізм врегулювання суперечок, який передбачав би, зокрема, фінансові гарантії”, – відзначив П’ятницький.

“(У пропозиції ЄС – ред.) Весь набір інструментів, який би забезпечував комфортне життя для європейців”, – додав заступник міністра.

Також він зазначив, що європейська сторона, вимагаючи гарантій транзиту, одночасно передбачає закриття для українських компаній можливостей виходу на європейський ринок енергетичних послуг.

“Давайте визначимося: або ви відкриваєте доступ до мереж, або це звичайна торгівля товарами”, – сказав Валерій П ‘ятницький.

За його словами, українська сторона вважає, що без відкриття ринку енергетичних послуг України немає сенсу брати на себе зобов’язання щодо гарантування транзиту, а всі спірні питання вирішувати в рамках вже в основному погодженого розділу про рішення суперечок при торгівлі товарами, а також в рамках положень Договору про європейське енергетичне співтовариство. Протокол про приєднання України до Договору був підписаний у вересні цього року.

“Нам угоди, в якому є односторонні зобов’язання, нецікаві”, – підкреслив П’ятницький.

Нагадаємо, Україна та ЄС ведуть переговори про угоду про асоціацію з 2007 року. З 2008 року почалися переговори про створення зони вільної торгівлі, яка повинна стати складовою частиною угоди про асоціацію. Сторони планують завершити переговори до літа 2011 року.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.