Новини світу. 8 грудня. Брюссель. Євросоюз вимагає повернення місії ОБСЄ в Грузію та вжиття заходів, здатних забезпечити виконання шестипунктової угоди, оформленої в серпні 2008 році.

Герман Ван Ромпей
Герман Ван Ромпей: ОБСЄ має бути в Грузії

Про сказав президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей на прес-конференції в Брюсселі.

Після завершення одноденного саміту ЄС-Росія президент Ради Євросоюзу Герман Ван Ромпей, президент Єврокомісії Жозе Мануель Барозу і президент РФ Дмитро Медведєв провели спільну прес-конференцію.

“У нас до цього дня залишаються невирішеними конфлікти, які створюють загрозу стабільності і безпеки ЄС та Росії. ЄС активно включений у справу мирного врегулювання даних конфліктів”, – відзначив ван Ромпей.

На зустрічі обговорили підсумки саміту ОБСЄ в Астані та заморожені конфлікти.

Ван Ромпей у черговий раз відзначив, що Євросоюз підтримує територіальну цілісність і суверенітет Грузії.

Президент Росії в бесіді з журналістами не торкнувся грузинської тематики. Глава РФ вперше оцінив зустріч в Астані, яку президент покинув несподівано для всіх, висловивши критику на адресу ОБСЄ.

Нагадаємо, у ніч на 8 серпня 2008 року в невизнаній республіці Південна Осетія розпочалися великомасштабні військові дії. Грузинські та російські війська почали боротьбу в місті Цхінвалі. В кінці серпня Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії. У відповідь Тбілісі розірвав дипломатичні відносини з Москвою і оголосив дві невизнані республіки окупованими територіями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.