Новини України. 22 грудня. З початку 2011 фінансового року Національний банк України розпочне реалізовувати політику, яка буде визначатися в Адміністрації Президента.

НБУ, Національний банк України
Про незалежність НБУ можна забути

Про це сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи звільнення Володимира Стельмаха з посади голови Національного банку і призначення Сергія Арбузова, який зараз займає посаду першого заступника глави НБУ.

“Півроку Арбузов пропрацював першим заступником, увійшов у курс справ, тому питання про його призначення поставлене напередодні нового фінансового року”, – зазначив експерт.

Він вважає, що вже з 2011 року новий “господар” Національного банку почне проводити політику, яка визначатиметься на Банковій – в Адміністрації Президента України.

“Це дуже важливо, оскільки співпраця влади і Національного банку дає можливість для фінансового маневру. Наприклад, уряд тепер зможе використовувати емісії НБУ для покриття дефіциту держбюджету”, – вважає Вадим Карасьов.

За словами експерта, у глави держави сьогодні є Верховна Рада, Кабмін, губернаторська вертикаль і, враховуючи те, що Азбузов з Донецька і є ставлеником Президента, тепер буде ще й Нацбанк.

“Тепер про незалежність Національного банку можна буде говорити тільки формально”, – цитує Карасьова Ліга.

Нагадаємо, напередодні Президент України Віктор Янукович вніс до парламенту подання про звільнення Володимира Стельмаха з посади голови НБУ і уявлення про призначення Сергія Арбузова на цю посаду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.