Новини України. 13 грудня. Кабінет Міністрів України та Комітет з економічних реформ готують Національний план дій з реформ на 2011 рік.

Президент України Віктор Янукович
Янукович розповів про План на 2011 рік

Про це повідомив сьогодні Президент України Віктор Янукович, відкриваючи засідання Ради регіонів.

Глава держави відзначив, що майбутній План повинен забезпечувати подальше стимулювання розвитку підприємництва і поліпшення ділового клімату в Україні.

“Я маю на увазі лібералізацію умов ведення бізнесу, максимальне зниження обтяжливих процедур, впровадження чіткої відповідальності державних регуляторних та силових структур”, – пояснив він.

Крім того, за словами Віктора Януковича, повинна бути сформована якісно нова регуляторна система, що базується на принципах взаємної відповідальності влади і бізнесу.

“Така система повинна забезпечити комплексний захист прав та безпеки споживачів, дотримання культури сплати податків, жорстке дотримання вимог господарського законодавства. Тільки в цьому випадку в України буде працювати ефективне конкурентне середовище”, – додав він.

Також Янукович підкреслив, що система спрощеного оподаткування підприємців вже найближчим часом повинна стати “предметом окремої розмови” влади.

“З неї слід виключити ті схеми оптимізації, як кажуть, податків, які дискредитують її прогресивність, економічну і соціальну ефективність”, – підкреслив глава держави.

Янукович акцентував на необхідності глибокого реформування природних та інфраструктурних монополій, зокрема, в енергетиці, вугільній галузі, нафтогазовому секторі, транспорті.

Крім цього, за словами глави держави, у Плані має бути передбачено реформування АПК.

“Фахівці чудово розуміють, що зволікання з впровадженням повноцінного ринку землі в значній мірі викликано незавершеністю земельної реформи. Потрібно швидко, але, враховуючи високу громадську чутливість в цій сфері, точно і виважено завершити становлення й оформлення прав власності на землю”, – зазначив він.

Окремо глава держави відзначив реформу в ЖКГ.

“Це сфера, де громадяни зможуть вже в найближчій перспективі відчути поліпшення умов життя. Реформи повинні максимально спростити зв’язок між тими, хто надає і тими, хто отримує послуги та забезпечити раціональне ведення комунального господарства”, – вважає Президент України.

Янукович також наголосив на необхідності проведення комплексних реформ у соціальній сфері, в першу чергу, пенсійної реформи, реформи охорони здоров’я.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.