Новини політики. 25 грудня. Президент Віктор Янукович в інтерв’ю трьом телеканалам пообіцяв, що на початку 2011 року буде вирішено питання демаркації кордонів між Росією та Україною.

Віктор Янукович
Янукович: розділить Україну та Росію

“Головна проблема була – Керченська протока. Останні наші переговори нас переконали в тому, що ми ось-ось прийдемо до рішення”, – зізнався Президент, запевнивши, що таке ж питання з Білоруссю теж буде вирішено “найближчим часом”.

При цьому Янукович сумнівається у швидкому вступі України до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном.

“Перш ніж ратифікувати таку угоду, якщо вона навіть і буде підписана, ми маємо внести зміни до Конституції. Яким чином? З цього питання має набратися 300 голосів у парламенті… Шансів нуль змінити Конституцію“, – сказав він.

Президент не вважає втратою суверенітету для країни налагодження взаємин із Росією.

“Якщо збільшення товарообігу з $13 млрд. до $40 млрд. із Росією – це виглядає як якась часткова втрата суверенітету, – я не розумію. Ми збільшили на 72% товарообіг з Росією цьогоріч”, – сказав він.

Водночас Президент розкритикував газопровід “Південний потік“, який передбачає транзит російського газу до Європи в обхід України.

“Якщо Росія та Європейський союз погодяться на український варіант модернізації української ГТС, “Південний потік” відпадає сам по собі”, – зазначив Янукович.

Щодо Європи, то Янукович оголосив європейську інтеграцію не самоціллю, а шляхом модернізації країни, прикладом чого може служити підготовка до Євро-2012.

“Вона може наблизити нашу країну до європейських стандартів. Тобто євроінтеграція не самоціль, а конкретний шлях, який ми обрали, щоб підвищити стандарти життя людей, підвищити рівень їхнього життя”, – сказав Президент.

Янукович згадав і про новий Податковий кодекс. Він заявив, що може звільнити деяких чиновників, які брали участь у податковій реформі.

“При найменшому повторному такому кроці буде прийнято рішення. Цю відповідальність відчули автори документа – Податкова адміністрація, Мінфін, і віце-прем’єр міністр Тігіпко, і прем’єр-міністр Азаров, – розповів Президент. – У нас була жорстка розмова, досить самокритична, але я скажу, що ми не займалися самобичуванням”.

Янукович також запропонував учасникам бійки в парламенті публічно вибачитися один перед одним. Глава держави зазначив, що переглядаючи відеоматеріали бійки, він побачив, що “можна звинувачувати й одну, й іншу сторону”.

Президент також відповів на запитання журналістів про кримінальну справу проти колишнього прем’єра Юлії Тимошенко. Янукович заявив, що генпрокурор Віктор Пшонка відповідатиме за свої можливі помилки.

“Майте на увазі, якщо ви допустите якусь помилку, яка зганьбить у цілому владу, ви постраждаєте перший”, – так, за словами Президента, він каже Пшонці щоразу при зустрічі.

При цьому Янукович сумнівається, що кримінальна справа стосовно Тимошенко дійде до суду.

“Якщо в ході слідства будуть доведені факти, що вона не винна – це питання зніметься саме по собі. А якщо буде суд, ми зацікавлені, щоб він був справедливим, щоб були всі докази”, – сказав він.

Нагадаємо, що Генрокуратура порушила проти Тимошенко дві кримінальні справи – про нецільове використання коштів за Кіотським протоколом і про покупку тисячі машин “швидкої допомоги”.

Джерело ТочкаНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.