Новини України. 24 грудня. Бюджет на 2011 рік важко назвати головним фінансовим документом країни, переконаний голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Анатолій Гриценко
Гриценко: у Держбюджеті-2011 немає коштів на оборону і на космос

Нардеп зазначив, що на оборонні проекти в бюджеті на 2011 рік “передбачений нуль гривень».

«Це означає, що оборонна промисловість, боєздатність армії і експортний потенціал високотехнологічної зброї уряд не цікавлять», – заявив Анатолій Гриценко.

Він також розповів, що був здивований, коли Президент України Віктор Янукович і прем’єр-міністр Микола Азаров в проекті бюджету на наступний рік не виділили навіть мінімально необхідних коштів для Управління державної охорони, «хлопців, які скрізь стоять поруч з президентом і прем’єром».

«Їм не виділили фінансування ні на озброєння, ні відрядження, ні на соціальний захист», – повідомив Гриценко.

Крім того, в головному фінансовому документі країни на 2011 рік не закладено коштів для статутного фонду спільного підприємства Національного космічного агентства України та Бразилії для будівництва космодрому.

«У Бразилії вже працюють наші підприємства, підготовлена місцевість. Залишилося лише скласти статутний фонд, а кошти на це не виділено бюджетом. Таким чином ми можемо зірвати виконання спільного з Бразилією проекту», – сказав Анатолій Гриценко і підкреслив, що жодну з пропозицій і зауважень очолюваного ним Комітету до проекту бюджету-2011 не було враховано.

Народний депутат упевнений, сьогодні уряд якось склав баланс, щоб «МВФ побачив гарну картинку і дав $1,5 млрд чергових боргів для України, а далі все піде, як і раніше, в ручному режимі».

За матеріалами Контракти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.