Новини світу. 28 грудня. Іспанія. Іспанський уряд вірить, що баскська націоналістична організація ЕТА вже близька до того, щоб скласти зброю, пише The Wall Street Journal.

ЕТА знову готова скласти зброю

За словами міністра внутрішніх справ Іспанії Альфредо Перес Рубалькаба, уряд «з крайньою обережністю» відноситься до будь-яких заяв організації.

«Церемонія постійних заяв про негайне припинення насильства стала пропагандистської стратегією баскських терористів», – сказав Рубалькаба.

Також він додав, що «десятиліття жахливих діянь, у тому числі вбивств, не перекреслюються двома або трьома заявами».

Так Рубальбака прокоментував слова екс-лідера забороненої баскської партії «Батасуна» Арнальдо Отегі про те, що баски готові “надати стільки гарантій, скільки необхідно, щоб довести, що наша позиція тверда і незмінна».

Слова Отегі, якого американська газета називає «ключовим учасником переговорів з іспанським урядом», не перше таке запевнення в готовності баскських терористів скласти зброю.

Востаннє члени ЕТА заявляли про намір не здійснювати більш ніяких збройних акцій і просунутися по шляху мирного діалогу з владою Іспанії у вересні цього року.

Арнальдо Отегі, вступив до лав ЕТА в 1977 році, вже неодноразово був судимий і відбував тюремні терміни. В останній раз він був засуджений до двох років позбавлення волі в березні цього року за вихваляння тероризму. Приводом для судового розгляду послужив його виступ у липні 2005 року на мітингу на захист баскського націоналіста Хосе Маріа Сагардуі.

Джерело ГазетаРу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.