Новини світу. 7 грудня. Міжнародна платіжна система Visa слідом за MasterCard припинила приймати власні пожертви для скандально відомого сайту WikiLeaks.

WikiLeaks перекривають кисень

Таким чином опинилися перекриті всі онлайнові канали фінансування ресурсу, що опублікував тисячі секретних документів американської дипломатії. В кінці минулого тижня на аналогічний крок пішла платіжна система PayPal, яка дозволяла перевести гроші на потреби WikiLeaks через інтернет. Крім того, влада Швейцарії закрила один з банківських рахунків, що належать заарештованому сьогодні у Великобританії засновнику сайту Джуліану Ассанджу.

Так само, як і PayPal, представники платіжних систем мотивують рішення про відмову в обслуговуванні WikiLeaks залученнням сайту в протизаконну діяльність. Згідно з опублікованою на WikiLeaks інформацією, єдиним способом зробити пожертвування на користь ресурсу залишається банківський переказ або відправка грошей поштою.

Кампанія проти сайту WikiLeaks, йде на різних рівнях. Державний департамент США, що відповідає за міжнародні відносини, забороняє співробітникам не тільки згадувати WikiLeaks в своїх блогах або на соціальних сервісах, але й читати матеріали, опубліковані на скандальному сайті, пише Fast Company.

Адміністрація низки навчальних закладів США, в тому числі Колумбійський і Бостонський університети, також застерігають своїх студентів від читання та обговорення інформації з WikiLeaks.

У той же час ключові соціальні інтернет-ресурси Facebook і Twitter повідомили, що не планують будь-яких акцій, спрямованих проти ресурсу. Представник найбільшої в світі соціальної мережі в інтерв’ю CBS News сказав, що Facebook не збирається закривати фан-сторінку WikiLeaks, так як вона не порушує жодних правил мережі. Представники Twitter спростували чутки про те, що сервіс мікроблогів нібито блокує поширення інформації, що стосується WikiLeaks.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.