Новини світу. 10 грудня. Новий проект колишнього співробітника сайту WikiLeaks Даніеля Домшайт-Берга (Daniel Domscheit-Berg) буде називатися OpenLeaks.

WikiLeaks має конкурента

Основною відмінністю OpenLeaks від WikiLeaks німець Домшайт-Берг назвав відсутність “культу особистості”, який склався навколо Джуліана Ассанжа.

Засновник OpenLeaks пішов із команди Ассанжа у вересні 2010 року через розбіжності з приводу політики керівника WikiLeaks.

Зокрема, Домшайт-Берг вважає, що Ассанж зрадив початкову ідею WikiLeaks, коли став займатися публікацією глобальних досьє, які зачіпають інтереси багатьох країн, а також коли дав деяким газетам винятковий доступ до даних замість того, щоб викласти в інтернет всі документи одразу.

OpenLeaks працюватиме за іншим принципом, стверджує колишній соратник Ассанжа.

Сайт буде приймати інформацію завдяки спеціальній системі анонімних скриньок, безпечнішій за електронну пошту.

У проекту не буде єдиного центра, що зробить його більше захищеним від виходу з ладу.

OpenLeaks не буде самостійно публікувати документи, а займеться їх розсиланням зацікавленим ЗМІ та організаціям, що позбавить його співробітників від необхідності підтримувати базу даних.

Раніше повідомлялося, що Домшайт-Берг почав писати книгу про WikiLeaks, у якій він планує розповісти про історію створення проекту.

У створенні OpenLeaks йому допомагає студент із Ісландії Герберт Сноррасон, який покинув команду Ассанжа ще до Домшайт-Берга – також через розбіжності.

Наразі на сайтах openleaks.org і openleaks.net висить картинка-заглушка з оголошенням про відкриття OpenLeaks незабаром. Коли саме проект буде запущений, не повідомляється.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.