Новини України. 22 грудня. Верховна рада зобов’язала міноритарних акціонерів продавати свої акції мажоритарному акціонерові або спільній групі акціонерів, які в сумі володіють більше 95% акцій компанії, на вимогу таких мажоритаріїв.

Верховна рада України, ВРУ
ВРУ зобов'язала міноритарних власників продавати свої акції

За прийняття в цілому законопроекту № 6216 “Про внесення змін до закону “Про акціонерні товариства” проголосували 244 депутати при мінімально необхідних 226.

Рада визначила, що ціна акцій при їх обов’язковому викупі не повинна бути нижче середньозваженої ціни на фондовій біржі, а якщо ці акції на біржі не котируються – то ціни, визначеної незалежним оцінювачем, послуги якого оплачуються мажоритаріями.

Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв та Українська асоціація інвестиційного бізнесу виступили проти зобов’язання міноритарних акціонерів продавати акції на вимогу власникам більше 95% компанії.

Депутати Ради від ПР Юрій Воропаєв і Володимир Мальцев – останній більш відомий як водій Рината Ахметова, зареєстрували в парламенті даний законопроект 19 березня, а 6 липня Рада прийняла його в першому читанні 260 голосами.

За матеріалами УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.