Новини України. 1 грудня. В Україні не дуже задовільна ситуація з точки зору демократії.

Томас Маркет
Томас Маркет

Про це заявив секретар Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Томас Маркерт.

Венеціанська комісія рекомендує Україні продовжити конституційну реформу шляхом внесення змін до Основного Закону через Верховну Раду. Томас Маркерт нагадав, що комісія з самого початку критично ставилася до змін до Конституції, ухвалених у 2004 році, оскільки вважала, що такі зміни призведуть до конфліктів між різними гілками влади.

“Але це не означає, що ми захищали повернення до Конституції 1996 року, – каже він. – Водночас, Венеціанська комісія підтримувала зміни, спрямовані на розширення повноважень парламенту, і рекомендувала передбачити більше стримувань і противаг повноваженням Президента. Отже, одна із головних рекомендацій наших експертів – не зупинятися на цьому Україні, а продовжувати демократично конституційну реформу”.

Президент і парламент були обрані за інших умов, з іншими повноваженнями. Парламент, крім того, був обраний на другий термін повноважень. Тобто одне з питань – коли парламент повинні переобирати. Ще одне питання – що тепер законодавство Україні повинні бути приведене у відповідність з Конституцією“, – відзначає Маркерт.

За словами експерта, з політичної і демократичної точок зору, скасування політреформи Конституційним Судом є не зовсім задовільною ситуацією.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.