Новини медицини. 7 листопада. Одна таблетка звичайного аспірину на ніч, запита склянкою теплого молока, дозволить значно знизити ризик онкологічних захворювань.

аспірин
Аспірин з молоком врятує від раку

Приймати цей «коктейль» радять щодня.

Вчені з університету Оксфорда вивчили 25570 пацієнтів, які регулярно брали аспірин протягом чотирьох років. Аналіз усіх захворювань цих людей привів фахівців до висновку, що ризик смерті від всіх причин в середньому на 10% нижчий саме у тих, хто п’є в середньому по 75 мг препарату ацетилсаліцилової кислоти. Результати сенсаційного дослідження були опубліковані в авторитетному медичному виданні Lancet.

«Аспірин може виявитися дійсно унікальним ліками від усіх хвороб. Дешеві таблетки допоможуть суттєво знизити ризик розвитку найнебезпечніших хвороб», – заявив професор Пітер Ротуеллом, провідний автор і керівник дослідження.

Він упевнений, що для деяких видів раку «чарівний» ефект аспірину може бути навіть більш вираженим. Так, регулярний прийом препарату скорочує 20-річний ризик розвитку раку простати приблизно на 10%, раку легенів – на 30%, раку кишечника – на 40%, раку стравоходу і горла – на 60%.

«Судячи з усього, чим довше ви п’єте аспірин, тим менше у вас шансів серйозно захворіти», – заявив професор Ротуелл.

Спеціаліст вважає, що найбільш правильна превентивна тактика раку – почати приймати аспірин приблизно в 40-45 років і продовжувати протягом усього життя. Пігулки потрібно пити щодня, запиваючи молоком, говорить професор. Це потрібно для того, щоб знизити подразнюючу дію ацетилсаліцилової кислоти на слизові оболонки. Крім того, кальцій, що міститься в молоці підсилює лікувальну дію ацетилсаліцилової кислоти.

Застосування аспірину зазвичай обмежують через те, що даний препарат може викликати шлунково-кишкові кровотечі, ліки можуть «розріджувати» кров.
Професор Ротуелл запевняє, що позитивний ефект аспірину переважує всі його побічні ефекти. Він пропонує вважати ацетилсаліцилову кислоту чимось на зразок «вітамінки» – її потрібно приймати щодня просто «для здоров’я».

Джерело УТРО.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.