Новини світу. 30 грудня. Ватикан. Папа Римський Бенедикт XVI підписав рескрипт про приведення банківської системи Ватикану в особі офіційного банку IOR (Інститут релігійних справ) у відповідність з нормами по боротьбі з відмиванням капіталів.

Папа Римський Бенедикт XVI

Папський рескрипт набуває чинності з сьогоднішнього дня і є практичною реалізацією положень Валютного союзу, підписаного між Європейським Союзом і Ватиканом у Брюсселі рік тому.

У Ватикані буде створено спеціальний заклад з нагляду у банківській і фінансовій сфері, фактично виконує функції центрального банку. Усі банківські та фінансові операції повинні стати прозорими і відповідати нормам Євросоюзу по боротьбі з відмиванням капіталів.

Ці заходи дозволять нормалізувати відносини між ватиканським банком IOR та італійськими кредитними установами, а також дасть можливість Ватикану потрапити до «білого списку» держав, які дотримуються положень про банківську прозорість.

Відповідно до папським рескриптом Ватикан також перейде на використання євро як основної валюти, а ватиканські монети буде карбувати монетний двір Італії.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.