Новини України. 30 грудня. У рейтингу демократії країн світу за 2010 рік Democracy Index 2010 Україна зайняла 67 місце, тобто опустилась на 14 пунктів униз, порівняно з 2008 роком (53 місце).

Автори дослідження вважають, що “демократичні досягнення, що відбулись в результаті Помаранчевої революції, зараз знаходяться під загрозою”.

В Україні зафіксовано найбільший регрес в демократії серед всіх країн Європи, вона посідає “почесне” сьоме місце серед країн світу, в яких спостерігається найбільший занепад демократії, – після Мадагаскару, Фіджі, Ірану, Ефіопії, Єгипту та Гамбії.

Також за підсумками 2010 року Україна втратила неформальний статус “найкращого серед найгірших” на пострадянському просторі, пропустивши вперед Молдову.

Зокрема, за показником “ефективність функціонування уряду” Україна у своїй групі країн знаходиться на рівні Гани, Домініканської Республіки, Філіппін та Перу і поступається таким країнам, як Лесото, Малі, Намібія, Папуа-Нова Гвінея, Монголія, Сурінам, Ямайка та іншим.

На думку дослідників, ефективніше, ніж український уряд, діяли навіть уряди країн, що входять до “нижчої” категорії “гібридних режимів”, зокрема, Гондурас, Бангладеш, Камбоджа, Замбія і Малаві.

Democracy Index 2010 підготовлений фахівцями Economist Intelligence Unit – аналітичного підрозділу, що входить до групи відомого журналу “Економіст”. Ситуація в країнах оцінювалась станом на листопад 2010 року.

Джерело ГазетаУа

Comments

  1. Це новина не для нас, бо ми і так це знаємо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.