Новини здоров’я. 12 грудня. В Україні не вистачає 46 тисяч лікарів і 20 тисяч молодших медичних спеціалістів, заявила голова Профспілки працівників охорони здоров’я Вікторія Коваль.

лікарі втікають у сусідні країни

Голова профспілки зазначила, що через низьку зарплату та низький соціальний захист в галузі існує значна кадрова проблема.

«Щороку охорона здоров’я в Україні втрачає понад 6 тисяч лікарів. Ми отримали ситуацію, коли медики йдуть в інші сектори економіки, емігрують в сусідні країни. Проблема і з залученням молоді, 40% працюючого персоналу – особи пенсійного віку», – заявила Коваль.

За її словами, ще більш складна ситуація з кадровим забезпеченням спостерігається у сільській місцевості, де є такі медичні установи, «в яких жодна посада не заміщена лікарем».

«Відсутність житла, належної інфраструктури, проблеми з реалізацією прав і гарантій медиків і фармацевтів – це основні чинники кадрової кризи на селі», – вважає Коваль.

На її думку, вирішити ці проблеми змогло б фінансування закладів охорони здоров’я у сільській місцевості з районних бюджетів, як це передбачено новою редакцією Бюджетного кодексу України.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.