Новини світу. 7 грудня. США. Через велику кількість браку при друку 100-доларових купюр нового зразка, які передбачалося запустити в обіг в лютому 2011 року, США змушені тимчасово призупинити друк.

сто доларів
В США погано надрукували 110 мільярдів доларів

Як розповіли телеканалу CNBC офіційні особи, причетні до випуску нових 100 доларів, через викривлення друкованого аркуша на лицьовій стороні банкнот з’являються ненадруковані смуги.

За словами одного з джерел телеканалу, такий дефект мають близько 30% всіх 100-доларових купюр, які зійшли з друкарського верстата. При цьому причину збою в друкованому процесі поки встановити й усунути не вдається.

Інше джерело CNBC повідомив, що до моменту ухвалення рішення про припинення друку нових 100-доларових купюр було виготовлено 1100 мільйонів банкнот. У той же час, кількість купюр, надрукованих з браком, поки не встановлено. За його словами всі нові купюри, відправлені в спеціальне сховище, а фахівці в екстреному порядку розробляють систему механічного сортування купюр з браком. За його оцінкою, ручне сортування купюр, займе від 20 до 30 років, а механічне – близько року.

За даними CNBC, витрати на виробництво однієї нової 100-доларової купюри нового зразка становлять 12 центів, що в два рази більше, ніж банкнот іншого номіналу.

Таким чином, на друк 1100 мільйона купюр, відправлених в сховище, вже витрачено більше 130 млн доларів. Кількість бракованих купюр, а також витрати на їх виявлення і подальше знищення, поки що важко оцінити, повідомляє CNBC.

Повідомляється, що всі купюри можуть знищити, а саме спалити.

Як повідомлялося раніше, американська влада представила 100-доларову купюру нового зразка 21 квітня 2009. Тоді повідомлялося, що банкнота з новим дизайном і новими ступенями захисту буде введена в обіг в лютому 2011 року. Проте 1 жовтня 2010 Федеральна резервна система США повідомила, що введення в обіг нової купюри відкладається “через проблеми, які виникли при її друку”. Про які саме проблеми йдеться, не уточнювалося.

Нагадаємо, сто доларів США – найбільший за номіналом федеральний резервний квиток США з 1969 року. В даний час в обігу перебувають квитки серій 1996-2003A. На лицьовій стороні зображений Бенджамін Франклін, на зворотному боці – Індепенденс-хол.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.