Новини світу. 15 грудня. Москва. ФСБ знешкодило в Москві банду терористів, які нелегально працювали в столиці РФ.

В Москві знешкодили банду узбеків-терористів

Співробітники УФСБ у Москві і Московській області припинили діяльність осередку міжнародної терористичної організації «Хізб-ут-Тахрір». У столиці було затримано більше 20 громадян Таджикистану, в тому числі два передбачуваних лідера відділення організації – Акман Гафуров і Алішер Отаджонзаде. При обшуках контррозвідники виявили потужну бомбу, яку, як вважають в УФСБ, бойовики планували використати для вибуху на залізниці.

Як стало відомо, вийти на московський осередок «Хізб-ут-Тахрір» співробітникам УФСБ вдалося восени 2010 року. Тоді в Калузькій області було затримано кілька членів цієї організації, які повідомили, що в столиці діє відділення «Хізб-ут-Тахрір», її лідери проводять збори і вербують нових членів.

Оперативники шукали місця, де проходять подібні заходи і зацікавилися одним з нежилих приміщень в районі проспекту Миру, що гастарбайтери з Таджикистану обладнали під свій гуртожиток. Операція УФСБ по Москві і Московській області проходила у два етапи. Перший з них був проведений ще 20 жовтня. У цей день контррозвідники за підтримки спецназу увірвалися в гуртожиток і затримали десятьох осіб. При обшуку приміщень були виявлені листівки «Хізб-ут-Тахрір», інша агітаційна і релігійна література, а також саморобний вибуховий пристрій з тротилом, інструкція із застосування і докладні фотографії об’єктів транспортної інфраструктури Москви.

Гастарбайтерів спочатку затримали (як звичайних нелегалів), після чого всіх їх допитали. Громадянин Таджикистану Акбарджон Отабоєв дав контррозвідникам докладні свідчення (пізніше він від них відмовився), у яких розповів про діяльність осередку.

За його словами, Гафуров і Отаджонзаде привезли в гуртожиток бомбу, повідомивши, що вона повинна бути використана для проведення теракту в Москві. Метою вибуху лідери осередку назвали помсту за арешти учасників «Хізб-ут-Тахрір» в Росії. Гафуров та Отаджонзаде вирішили закласти бомбу під один із залізничних мостів у Москві, для чого відправили Отабоєва провести детальну зйомку самого мосту і прилеглих околиць. Саме ці фотографії і виявила контррозвідника під час обшуку. Експертиза підтвердила свідчення громадянина Таджикистану – змиви з пальців Гафурова і Отаджонзаде показали наявність слідів вибухових речовин, у тому числі тротилу.

У результаті Слідчий відділ УФСБ по Москві і Московській області порушив кримінальну справу, за незаконне зберігання вибухових речовин. Водночас їм можуть просто інкримінувати тероризм. Трьом громадянам Таджикистану суд обрав запобіжний захід у вигляді арешту. Деяких інших затриманих (рядових членів «Хізб-ут-Тахрір») відпустили під підписку про невиїзд, декількох чоловік вислали з країни як нелегальних іммігрантів.

Другий етап операції УФСБ проходив 7 грудня. Тоді контррозвідника і спецназівці провели затримання в різних частинах Москви ще 12-ти громадян Таджикистану, які підозрюються у зв’язках з «Хізб-ут-Тахрір». Усіх їх допитали про діяльність столичного осередку терористичної організації. За словами контррозвідники, ці люди не становлять загрози для Росії, тому їх теж відпустили під підписку про невиїзд.

Втім, правозахисники, до яких звернулися громадяни Таджикистану, вважають, що контррозвідника розгорнула боротьбу зі звичайними трудовими мігрантами. За їх словами, «Хізб-ут-Тахрір» необґрунтовано визнана в Росії терористичною організацією, її члени не вчинили жодного теракту

Правозахисники заявляють, що затримання громадян Таджикистану проводилося з величезною кількістю порушень, а матеріали щодо них будуються на відвертій брехні.

Джерело РосБалт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.