Новини світу. 27 грудня. Пекін обмежив число продаваних у місті легкових малолітражних автомобілів 20 тисячами штук на місяць з 2011 року, кинувши виклик хронічним пробкам.

Пекін корки
Пекін бореться з корками на дорогах обмеженням продажу авто

Місячна квота буде ділитися між комерційними покупцями і приватними особами, які купують свій перший автомобіль, йдеться в повідомленні на сайті муніципальної влади.

Право на купівлю автомобіля мають лише постійні жителі Пекіна, а також поліція і військові. Інші державні служби не зможуть купувати автомобілі протягом найближчих п’яти років. Китай в 2009 році відібрав у США звання найбільшого автовиробника у світі. Погіршення екології та постійні проблеми з транспортною системою – проблема найбільших міст КНР.

Пекін лідирує серед інших міст Китаю за темпами зростання автопарку. Зараз на кожні 100 сімей у столиці КНР припадає 30 автомобілів. До 2012 року число автомобілів на дорогах Пекіна досягне 7 мільйонів проти 4,8 млн. машин на сьогоднішній день, свідчать офіційні прогнози.

За підсумками 11 місяців продажі автомобілів усіх типів на китайському ринку зросли на 34% і склали 16,4 млн. одиниць. Таким чином, експерти вже поспішили підвищити прогноз на 2010 рік з 17 до 18 млн. автомобілів.

Нагадаємо, в минулому році китайський авторинок виріс на 46% – до 13,5 млн. машин і став найбільшим у світі.

За матеріалами Автостат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.