Новини України. 19 грудня. Керч. Влада Криму хоче закрити Керченську портову лікарню на водному транспорті, в якій трудяться близько 300 медпрацівників.

Лікарня
В Керчі хочуть закрити лікарню

Як повідомила заступник головного лікаря Людмила Полякова на загальних зборах позаплановому медперсоналу, Міністерство охорони здоров’я Автономної Республіки Крим не включило фінансування лікарні в проект республіканського бюджету на 2011 рік.

«У проекті республіканського бюджету на 2011 рік планується фінансування лише 20 неврологічних ліжок з ліжками програмного гемодіалізу та 20 ліжок госпіталю ветеранів війни. Це при тому, що ми обслуговуємо 19 тисяч чоловік », – зазначила Полякова.

Як зазначалося на зборах, колектив лікарні вже розіслав листи з проханнями зберегти установу в різні інстанції, в тому числі уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Ніні Карпачової та Прем’єр-міністру України Миколі Азарову, а головний лікар лікарні водників Олександр Дудка особисто вирушив до Сімферополя для роз’яснення ситуації.

На захист установи охорони здоров’я виступили і працівники Керченського морського торгового порту і Керченської поромної переправи, працівники морського і рибного транспорто, а також члени їх сімей – всі, хто десятки років обслуговується в лікарні.

Медики портової лікарні заявили, що мають намір звернутися з проханням зберегти медичний заклад в адміністрацію Керчі,

«а якщо це не подіє, попрямувати далі – до Сімферополя і Києва… Будемо діяти, а якщо треба, оголосимо голодування», – попереджають співробітники Керченської портової лікарні.

Коментуючи ситуацію, начальник управління охорони здоров’я Керчі Олександр Голенко підтвердив наміри МОЗ Криму щодо лікарні.

«Сьогодні йде не тільки скорочення адміністративного апарату, але значне зменшення витрат, у тому числі на охорону здоров’я», – зазначив Голенко.

За його словами, МОЗ планує оптимізацію дитячого санаторію «Керч», психіатричної лікарні № 2 та портової лікарні на водному транспорті.

«Наскільки нам відомо, планується збереження 20 ветеранських ліжок і відділення неврології з гемодіалізом, все інше не буде фінансуватися з бюджету автономії, – поінформував голова міського відділу охорони здоров’я. – А, якщо лікарня не фінансується з бюджету, вона повинна або закриватися, або існувати за рахунок коштів громадян – це хазяйський розрахунок. Поки ми опираємося цьому».

Джерело Новини Криму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.