Новини світу. 15 грудня. Греція.Тисячі незадоволених соціальною політикою уряду вийшли на вулиці Афін.

Костіса Хадзідакіс получив пілюлєй
Костіса Хадзідакіс відчув невдоволення народу на собі

Сьогодні під час багатотисячної акції протесту в Афінах близько 200 протестувальників напали з камінням і палицями на екс-міністра транспорту, а нині депутата парламенту Греції від правоцентристів Костіса Хадзідакіс.

Протестувальники, прихильники лівих сил, погналися за Хадзідакісом з криками: “Злодії! Як вам не соромно!”. Хадзідакісу вдалося вислизнути від нападників і сховатися в найближчому будинку. Однак, без наслідків не обійшлося.

За словами помічника депутата Статіса Статопулоса, після “спілкування” з протестуючими його довелося госпіталізувати. У Хадзідакіса постраждало око. На фотографіях також видно, що депутату до крові розбили лоб над правою бровою та ніс.

У цілому сьогодні столиця Греції перетворилася на поле битви між протестувальниками і поліцією. Не менше 20 тис. осіб пройшли маршем по Афінах, протестуючи проти змін у трудовому законодавстві.

Перед грецьким парламентом відбулися зіткнення. Протестуючі кидали пляшки із запальною сумішшю і бензинові бомби, а також підпалили декілька автомобілів. Поліція відповідала сльозоточивим газом.

Через акції протесту сьогодні пересуватися по Греції можна було тільки на особистому транспорті – авіаційне, поромне і залізничне сполучення повністю зупинили через страйк.

Міський транспорт Афін, який страйкує з різною інтенсивністю вже три дні, працював усього кілька годин – щоб перевезти учасників акцій протесту. Страйк торкнувся також державні установи та компанії, школи, банки, ряд компаній приватного сектора економіки.

Страйк оголосили провідні профспілки країни GSEE і ADEDY на знак протесту проти нових поправок до законодавства, які дозволять подальше скорочення доходів працівників, заміну колективних трудових договорів індивідуальними. У цілому зміни скоротять можливості працівників і збільшать права роботодавців.

Греція реалізує жорсткі реформи в обмін на кредити ЄС і МВФ.

6 грудня в столиці Греції відбулись зіткнення між студентами і поліцією. Кілька тисяч молодих людей вийшли на демонстрацію з нагоди річниці вбивства поліцейським підлітка Алексіса Грігоропулоса. Студенти в Афінах боролись з поліцейськими вогнем.

Джерело ТочкаНет

Костіса Хадзідакіс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.