Новини світу. 8 грудня. Чехія. У середу в Чехії проходить загальний страйк, в якому беруть участь 100 тисяч із 650 тисяч робітників і службовців бюджетного сектора економіки.

Чехія, Прага
В Чехії страйкова лихоманка бюджетників

“Більшість з тих, хто прийшов на роботу, що пов’язано, зокрема, з необхідністю забезпечувати безперервний виробничих цикл і громадську безпеку, підтримують акцію протесту проти соціально-економічної політики уряду“, – заявив голова Чехо-Моравської конфедерації професійних спілок Ярослав Завада.

Страйком охопив 89 медичних установ республіки. Зачинені двері 500 початкових і середніх шкіл. Ще в майже 2000 дитячих навчальних закладах скорочена програма навчання.

Серед учасників страйку – службовці більшості державних установ, включаючи муніципалітети. Державна опера в Празі на знак протесту проти соціально-економічної політики влади замінить раніше планований репертуар, в якому задіяно більшість трупи, на менш видовищний. Майже 65% акторів приєдналися до страйку.

Демонстрації і мітинги протесту пройдуть сьогодні в 21 місті Чеської Республіки. Крім Праги, вони заплановані в містах Ліберец, Єсенік, Млада-Болеслав, Пардубіце.

Через тиждень, в наступну середу, перед будівлею Нижньої палати чеського парламенту в Празі відбудеться мітинг протесту, про який повідомили 8 грудня представники профоб’єднань поліцейських і пожежників. Акція пройде в день, коли законодавці мають затвердити урядовий законопроект про державний бюджет на майбутній рік.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.