Новини світу. 25 грудня. Сайт WikiLeaks, що спеціалізується на публікації секретної інформації, в 2010 році отримав близько мільйона євро у вигляді пожертвувань.

WikiLeaks отримав пожертвувань в 2010 році майже мільйон євро

Такі дані містяться у звіті німецького фонду Wau Holland, який управляє рахунками сайту, повідомляє Wall Street Journal.

З документів, підготовлених Wau Holland, випливає, що сума благодійних внесків для WikiLeaks, різко знизилися в другій половині 2010 року. Якщо до серпня на рахунки сайту було перераховано в цілому 765 тисяч євро, то в наступні чотири місяці надійшло лише 235 тисяч. Причина скорочення пожертв не уточнюється, при цьому відомо, що Visa, Master Card і платіжна система PayPal перестали приймати платежі для WikiLeaks лише на початку грудня.

У звіті фонду Wau Holland також говориться, що в WikiLeaks в 2010 році була введена система зарплат аналогічна застосовуваної в «Грінпіс», де співробітники, які очолюють ключові напрямки отримують по 5 тисяч євро на місяць. На зарплати співробітникам WikiLeaks у 2010 році було витрачено в цілому 100 тисяч євро – 66 тисяч євро з цієї суми становило винагороду засновнику сайту – Джуліану Ассанджу.

На інші витрати WikiLeaks в 2010 році фонд Wau Holland перерахував 380 тисяч євро, при цьому у звіті підкреслюється, що ряд вже виставлених рахунків поки не сплачено. Основні статті витрат сайту – покупка комп’ютерного обладнання, оплата інтернету і ділових поїздок співробітників.

Раніше Ассандж оцінив втрати від блокування перекладів пожертв у грудні 2010 року в 500 тисяч фунтів. Засновник WikiLeaks, затриманий у Великобританії у справі про сексуальні домагання, порушеній проти нього в Швеції, також повідомив, що його витрати на послуги британських адвокатів, котрі домоглися звільнення Ассанджа під заставу, досягли 500 тисяч фунтів. Раніше повідомлялося, що з коштів WikiLeaks на оплату адвокатів Ассанджа буде перераховано 50 тисяч доларів, проте потім представники сайту заявили, що мова може йти лише про 20 тисяч, повідомляє CBS з посиланням на Wall Street Journal.

Сайт WikiLeaks, що спеціалізується на публікації секретних матеріалів, був відкритий в 2006 році. Всесвітню популярність ресурс отримав в 2010 році, коли з різницею в кілька місяців оприлюднив секретні документи про операцію в Афганістані,іракське досьє“, а також конфіденційне листування американських дипломатів.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.