Новини світу. 19 грудня. Кубинську економіку в 2011 році очікують структурні зміни, однак всі зміни покликані зберегти і зміцнити соціалістичну систему країни, заявив лідер Куби Рауль Кастро, виступаючи в суботу в Національній асамблеї (парламенті) країни.

Рауль Кастро
Рауль Кастро зміцнюватиме соціалізм на Кубі у 2011 році

Кубинський парламент з 15 грудня обговорює питання економічного розвитку, результати 2010 і плани на 2011 рік. Серед основних тем, над якими працюють депутати – “Тези економічної та соціальної політики”, проект програми розвитку країни, підготовленої до запланованого на 2011 рік з’їзду Компартії Куби.

“2011 рік – перший з п’яти років, включених в середньостроковий план розвитку нашої економіки. У цей період послідовно і поступово будуть впроваджуватися структурні та концептуальні зміни кубинської економічної моделі”, – сказав Кастро.

Серед основних заходів, запропонованих урядом країни – розширення можливостей індивідуальної праці для кубинців, скорочення “роздутих” штатів державних підприємств і велика управлінська автономія державних компаній.

При цьому Рауль Кастро наголосив на тому, що всі зміни в економіці покликані зберегти завоювання соціалізму. Він процитував свою ж заяву, зроблену в серпні 2009 року про те, що його обрали лідером країни не для того, щоб реставрувати капіталізм на Кубі, а з тим, щоб “захищати, підтримувати і продовжувати поліпшувати соціалізм”.

“Сьогодні я додам, що ті заходи, які ми приймаємо, і всі зміни, які необхідно внести для актуалізації економічної моделі, покликані зберегти соціалізм, зміцнити його і зробити його дійсно непорушним, як це було констатовано на прохання величезної більшості нашого населення в Конституції Республіки у 2002 році”, – зазначив Кастро.

При цьому лідер країни відзначив необхідність відмовитися від манії секретності при оприлюдненні положень, які стосуються подальшого розвитку країни.

“Необхідно оприлюднити всю інформацію і всі аргументи, якими виправдовується кожне рішення, і відмовитися від манії секретності, до якої ми звикли за більш ніж 50-річне вороже оточення”, – цитує Рауля Кастро РИА Новости.

“Завжди держава повинна буде зберігати в секреті, що цілком логічно, деякі питання, це ніхто не заперечує, але ті теми, які визначають політичний та економічний курс нації до них не відносяться. Життєво важливо пояснювати, обґрунтовувати та переконувати народ у справедливості, необхідності та терміновості кожного проведеного кроку, яким би важким він не здавався”, – додав він.

Крім того, Кастро закликав відмовитися від “догм і незмінних схем” при обговоренні планів розвитку країни. Ці догми, за його словами, стали “колосальним психологічним бар’єром, який необхідно поступово руйнувати”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.