Новини України. 9 грудня. Уряд схвалив концепцію Ядерного кодексу.

Уряд схвалив концепцію Ядерного кодексу

У документі відзначається, що необхідне рішення проблеми, яка полягає в недосконалості законодавчих актів у сфері використання ядерної енергії, що викликано відсутністю систематизованого, уніфікованого підходу до їх розробки.

Існує також необхідність подальшого удосконалення законодавства у сфері використання ядерної енергії з урахуванням міжнародних зобов’язань України та його адаптації до законодавства Європейського Союзу відповідно до статті 51 Угоди про партнерство і співробітництво між Україною і Європейськими співтовариствами та їх державами-членами, підписаної 14 червня 1994 року.

Уряд зазначає, що можливі два варіанти розробки проекту Ядерного кодексу для впорядкування законодавства, забезпечення його узгодженості та усунення застарілих норм.

Згідно з першим варіантом, в єдиному законодавчому акті планується поєднати чинні положення законодавства у сфері використання ядерної енергії, які ефективно регулюють відповідні відносини і не втратили своєї актуальності. Такий варіант не буде мати потребу в подальшому перегляді значної кількості актів законодавства.

Другий варіант передбачає грунтовну опрацювання діючих положень законодавства у сфері використання ядерної енергії та внесення до нього істотних змін.

Джерело Комерсант

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.