Новини України. 7 грудня. Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) звернулася до Євроконтролю з рекомендацією виключити Україну з цієї організації.

IATA
IATA може викинути Україну зі свого списку

IATA рекомендувала Європейській організації з безпеки польотів (Євроконтроль) виключити Україну зі свого списку країн-учасників через необґрунтоване підвищення ставок за аеронавігаційне обслуговування в цьому році.

Наприкінці листопада на засіданні Євроконтролю піднімалося питання, яке стосувалося України, проте конкретне рішення не прийнято, пише “Коммерсант-Україна”.

Коментар Євроконтролю отримати не вдалося. Прес-секретар представництва ЄС в Україні Девід Стулік не зміг прокоментувати дане питання: “Мені не відомо про таке звернення IATA“.

Під час червневого візиту до України, гендиректор IATA Джованні Бісіньяні говорив міністру транспорту і зв’язку Костянтину Єфименко про необхідність знизити вартість аеронавігаційних послуг. Однак у Мінтрансзв’язку до рекомендацій IATA не прислухалися і вирішили підвищити з першого жовтня ставки “Украероруху” на 28-39%.

Позицію IATA у міністерстві транспорту Україна коментувати не стали.

На думку глави підкомітету з питань авіаційного транспорту комітету Верховної ради з питань транспорту і зв’язку Бориса Шиянова, “IATA намагається шляхом ультиматуму вирішувати поставлені перед асоціацією завдання”. За даними “Украероруху”, у першому півріччі лідерами за сумою виплат за аеронавігаційне обслуговування стали Lufthansa, Singapore Airlines, Emirates, British Airways, Thai Airways International і російський “Аерофлот”.

Підвищення в Україні тарифів на аеронавігаційне обслуговування всупереч рекомендаціям IATA може бути використане проти неї в переговорах з ЄС про підписання угоди “Про відкрите небо”, вважає експерт Центру економічного і політичного аналізу Ірина Кава.

Разом з тим чіткого механізму виключення країни з організації за підвищення ставок немає. Крім того, Євроконтроль не може змусити Україну знизити ставки.

У прес-службі міністерства транспорту та зв’язку у відповідь заявляють, що Україна зацікавлена підписати угоду про спільний авіаційний простір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.