Новини політики. 15 нрудня. Київ.Питання закриття Федеральної національно-культурної автономії «Українці Росії» (ФНКА) є постійним предметом діалогу українських і російських дипломатів, запевняє посол України у Росії Володимир Єльченко.

Володимир Єльченко
Володимир Єльченко

«Це питання постійно є предметом діалогу і мого, і міністра закордонних справ (Костянтина Грищенка – ред.) на всіх політичних рівнях», – сказав Єльченко під час засідання прес-клубу у середу в Києві.

Він також підкреслив, що є судове рішення про закриття цієї організації, яке відповідає російському законодавству.

«Справа у тому, що судове рішення вже є, мені не хочеться його коментувати з юридичної точки зору – воно відповідає російському законодавству», – сказав посол.

Він також додав, що після закриття ФНКА відбувається:

«певна активізація інших українських груп, у які входять важливі люди, за якими стоїть фінансування і можливості».

Єльченко також не виключив, що закрита організація може повернутися до своєї діяльності шляхом зміни статуту або її перереєстрації, що передбачено російським законодавством.

Федеральна національно-культурна автономія “Українці Росії” була зареєстрована 15 травня 1998р. як громадська організація, що здійснює благодійну діяльність у сфері культури і мистецтва.

24 листопада Верховний суд РФ ухвалив рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії. Рішенням Верховного суду Росії був задоволений позов Міністерства юстиції РФ, яке домагалося розпуску цієї організації у зв’язку з «виявленням порушень у господарській діяльності».

Крім того, позов Мін’юсту базувався на скарзі активіста фонду «Родіна» Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».

10 грудня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Київ розраховує, що російська влада вживе всіх необхідних заходів для забезпечення законних культурно-освітніх прав багатомільйонної української громади.

Джерело Газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.