Новини політики. 17 грудня. Львів. Генеральний консул РФ у Львові Євген Гузєєв вважає, що українську мову завезли в Західну Україну більшовики.

Євген Гузєєв
У Львові жили всі крім українців - Гузєєв

Про це він заявив 16 грудня, на зустрічі з представником учасників акції протесту проти «кавказького терору» в Росії, яка відбулася перед Генеральним консульством Російської Федерації у Львові.

«Було дві російські школи у Львові. «Росіяни» вони називалися, не «українські». Тому що у поляків не було української мови тут. Не було ні професорів українських – всі були або австрійці, або євреї, або німці, або поляки. Украінців не було, і студентів не було українців – так, трошки було », – сказав він.

«До 40-х, коли прийшла Червона армія, комуністи … Вони сказали: «Які ви русини? Ви – українці». Ви були русинами всі тут. Українську мову принесли більшовики сюди зі Сходу України. Вони організували тут українські школи і назвали вашу російську мову українською мовою», – додав Генконсул.

Євген Гузєєв також пояснив своє бачення розвитку української мови у Львові.

На закид пікетника про те, що українська мова починає деградувати, Євген Гузєєв продовжив, «тому що ви не докладаєте зусиль до того, щоб її розвивати». «Треба розвивати її, треба вкладати гроші, треба вчити дітей у школах, щоб вони розмовляли  нормальною українською мовою – не суржиком галицьким, а нормальною українською мовою», – сказав Гузєєв.

Крім того, Генеральний консул РФ у Львові висловив думку, що Україна була створена Австрією для того, щоб відокремити її від Росії.

«Тут була Русь – Галицька Русь, Червона Русь Люди говорили по-російськи, тому що вони були русини Проект «Україна» створили австрійці для вас, щоб відірвати вас від Росії, від Русі. Розділили нас», – зазначив він.

Нагадаємо, 16 грудня, відбулася акція протесту біля Генерального консульства РФ у Львові відбулася акція протесту проти «кавказького терору» в Росії, організована «Автономним опором».

На зустрічі з одним із представників пікетників Генеральний консул РФ висловив переконання, що протестувати до Генконсульства вийшли «зазомбовані націоналісти».

Джерело Дзеркало тижня

Comments

  1. Росія завезла не мову в західну україну вона завезла репресії, алкоголізм .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.