Новини України. 16 грудня. Київ. Мігранти та шукачі притулку, стикаються з брутальним поводженням, необґрунтованим затриманням з боку українських прикордонників та міліції.

мігранти
В Україні присутні тортури над мігрантами

Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації “Human Rights Watch”, оприлюдненому сьогодні в Києві на прес-конференції.

124-сторінкова доповідь “Пастка у прикордонні: поводження до України з шукачами притулку та мігрантами” заснований на матеріалах 161 інтерв’ю з біженцями в Україні, Словаччині та Угорщині. У доповіді наголошується, що, незважаючи на певне поліпшення умов утримання в міграційних ізоляторах, ці люди нерідко піддаються грубому і такому, що принижує гідність, поводженню, “коли влада не може або не хоче забезпечити ефективний захист тих, хто шукає притулок”.

За словами одного з авторів доповіді, директора біженської програми “Human Rights Watch” Білла Фреліка, зібрані факти не дають підстав говорити, про широке поширення в Україні тортур відносно мігрантів, однак такі факти все ж мають місце.

“Багато наших співрозмовників власне тортурам не піддавалися, але стверджували, що стикалися з побоями, позбавленням їжі. Такі порушення часто залишаються безкарними, оскільки потерпілі бояться скаржитись, і винні не залучаються до відповідальності”, – підкреслив він.

У доповіді зазначено, що санітарно-побутові умови в міграційних ізоляторах, у тому числі в частині скупченості і антисанітарії, покращилися з 2005 року, коли проводилося попереднє дослідження. У той же час, залишається низка проблем, як труднощі з доступом до процедур надання притулку, утримання під вартою дітей, спільне утримання під вартою чоловіків і жінок, які не є родичами, спільне утримання під вартою дітей та дорослих, корупція.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.