Новини світу. 1 грудня. Білоруські та українські міліціонери викрили діяльність міжнародної злочинної групи, що займалася незаконним вербуванням донорів внутрішніх органів.

чорні транспантологи, пересадка органів
Більшість жертв "чорних трансплантологів" були українці

Про це повідомляє прес-служба МВС Білорусі.

“Вперше в Білорусі порушено кримінальну справу за статтею 181 Кримінального кодексу “Торгівля людьми з метою вилучення органів і тканин для трансплантації”, – розповіли в МВС.

Міліціонери пояснили, що спільними зусиллями управлінь по боротьбі з організованою злочинністю МВС Білорусі і України припинено діяльність міжнародної злочинної групи, що займалася підбором і вербуванням донорів внутрішніх органів. Встановлено, що з 2008 по 2010 рік зловмисники через інтернет підшукували жертв для постачання за кордон (Еквадор, Косово), де проводилися незаконні операції з вилучення нирок та їх пересадки заможним реципієнтам.

У МВС відзначили, що донори виїжджали за кордон добровільно, проте відносно них застосовувалися різні методи психологічного і фізичного впливу, в тому числі боргова залежність. За вилучену нирку кожен “доброволець” отримував $10 тисяч. Однак деякі після хірургічного втручання отримували лише частину суми. Решту потрібно було “відпрацювати”, тобто завербувати нових жертв.

Головним слідчим управлінням попереднього розслідування кримінальна справа була порушена відносно одного з імовірних лідерів злочинного формування – громадянина Ізраїлю (уродженця Білорусі), а також двох подільників (обидва громадяни України, свого часу також були донорами і згодом увійшли до складу злочинної групи).

Вже встановлено особи трьох білорусів, які стали жертвами підозрюваних, а також низка осіб, які були ними завербовані, однак не змогли виїхати з країни для проведення операцій.

Фігурантів затримано на території Україні, де відносно них порушено аналогічну кримінальну справу (у списку жертв значаться десятки громадян України). Зібрані білоруськими правоохоронцями матеріали будуть об’єднані в одне провадження.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.