Новини еконміки. 28 грудня. для того, щоб “заросли всі рани та були вилікувані всі травми”, треба відновити докризові обсяги виробництва

Валерій Литвицький

“Позитивне зростання динаміки української економіки свідчить про те, що в подоланні кризи намітився важливий перелом. Хочеться думати, що вирішальний перелом”, – заявив в коментарі керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький.

За словами Литвицького, для того, щоб “заросли всі рани та були вилікувані всі травми”, треба відновити докризові обсяги виробництва. Експерт нагадав, що уряд заявив про наміри відновити виробництво наступні два роки.

Крім того, стверджує представник НБУ, для того, щоб говорити, що Україна вийшла з кризи, а не просто досягла результатів у цьому процесі, треба не допустити входження у спад сільського господарства, вивести будівництво зі спаду, відновити інвестиції, повернути бюджетні дефіцити на докризові рівні, щоб вони не перевищували 2%. Крім того, переконаний Литвицький, необхідно повернутися до такої стабільності на валютному ринку, “яка підтримується не тільки ресурсами із зовнішніх запозичень, а й внутрішніми ресурсами, надходженнями нашого експорту”.

“Для того, щоб вийти із кризи остаточно, треба надати такий імпульс економічним реформам, який дозволить вирівняти не тільки бюджет у цілому, але й розв’язати проблеми певних державних структур, наприклад НАК “Нафтогазу”. Для того, щоб вийти із кризи, треба, аби доходи, які втратили люди у 2008-2009 році, були компенсовані. Бо зараз, попри те, що спостерігається позитивна динаміка, втрати були такі, що люди ще не оговталися, їхні втрати ще не компенсовані”, – зауважив експерт.

“Для того, щоб говорити про остаточний вихід із кризи, треба відновити кредитування в повному масштабі та вивести економіку на траєкторію зростання, яка відповідає українському потенціалу економічної динаміки”, – підсумував Литвицький.

Джерело ІМК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.