Новини України. 31 грудня. Ні Росії, ні Європейському Союзу не треба чекати газових сюрпризів від України на Новий рік, оскільки наша держава ніколи не була ініціатором криз у цій сфері на відміну від самої РФ.

Борис Тарасюк
Борис Тарасюк

Про це заявив лідер Народного Руху України, народний депутат Борис Тарасюк.

«Маю надію, що у російського керівництва не настільки коротка пам’ять і воно може згадати, хто провокував конфлікт щодо газових поставок до України та Європейського Союзу у 2006 та 2009 роках. Очевидно, що це була не наша держава, а від кого ми можемо очікувати сюрпризи – це Росія», – цитує нардепа прес-служба НРУ.

За його словами, відповідна ситуація щодо непрогнозованості РФ у газових питаннях складається через те, що газ для Росії є не тільки бізнес, а й політична зброя.

«Протягом останніх років Росія вже не раз демонструвала нову якість російського газового монополізму, що використовується як інструмент тиску в міжнародних справах», – зазначив він.

Борис Тарасюк здивований тезою про те, що Росія багато в чому пішла назустріч партнерам, зокрема «сплачувала» Україні за перебування Чорноморського флоту в Севастополі величезні гроші.

«Росія продовжує сплачувати ціну в розмірі 97,75 млн. дол. США в рік за базування ЧФ РФ на території України, що за висновками експертів є заниженою від 12 до 40 разів і має становити мінімум 1 млрд 250 млн доларів. Якщо сюди додати плату за оренду інфраструктури, то ця сума має скласти в 6-7 разів більше. В той же час навіть ці 97,75 млн. дол. фактично Україна не бачить, тому що ця сума списується з неіснуючого газового боргу України перед РФ», – сказав політик.

Разом з тим, нагадав парламентар, знижка на газ, закріплена в Харківських угодах, становить 30%, але не більше 100 дол. США.

«Ця знижка встановлена до підписання нового газового контракту в 2019 році, в той же час російський флот базуватиметься в Україні до 2042 року. Отже на період 2019-2042 рр. ми матимемо стару ціну за базування флоту, встановлену в 1997 р., і до того ж без жодних преференцій. Громадяни України, окрім олігархів, і сьогодні не мають жодного зиску від знижки за газ. Натомість українці вже отримали підвищення ціни на блакитне паливо в серпні минулого року на 50%, також планується наступне зростання вартості в квітні 2011 року ще на 50%», – зазначив Борис Тарасюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.