Новини України. 31 грудня. 50 кілограмів високозбагаченого урану в четвер вивезли з Харкова, Києва та Севастополя до Москви, повідомляє агентство Associated Press.

Уран
Україна віддала Росії високозбагачений уран

Операція проводилась за сприяння фахівців Управління ядерної безпеки США.

Як уточнили в МЗС України, ядерні речовини були вивезені з Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, Харківського фізико-технічного інституту та Київського інституту ядерних досліджень.

Уран помістили в 21 спеціальний контейнер і відправили п’ятьма авіарейсами. Вивезення відкладалося через несприятливі погодні умови, відзначає агентство. У Росії речовину перероблять і вона буде непридатною для виробництва зброї.

Таким чином Україна поступово виконує взяте на себе в квітні 2010 року зобов’язання повністю позбутися запасів високозбагаченого урану за два роки.

Відповідний меморандум український президент Віктор Янукович підписав після зустрічі з американським колегою Бараком Обамою. В обмін США забезпечить низькозбагачений уран для українських дослідницьких реакторів, а також побудує завод з виробництва більше 50 видів ізотопів для медичних цілей. Вартість проекту складе близько 25 мільйонів доларів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.