Новини України. 16 грудня. У проекті держбюджету на 2011 рік заплановано подальше збільшення боргової ями Україні, і це абсолютно суперечить заявам уряду про те, що в бюджеті закладені показники економічного зростання.

Наталія Королевська
Наталія Королевська: навіщо брати гроші в борг, якщо є економічне зростання

Про це заявила глава Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська в ефірі Першого національного телеканалу, повідомляє прес-служба нардепа.

“Мене дуже дивує, що в 2011 році уряд планує взяти ще тридцять шість мільярдів гривень у борг. Виникає питання: для чого лізти в борги, коли зростає економіка? Якщо ці гроші потрібні не для проїдання, то уряд мав обґрунтувати запозичення. На жаль ніяких обґрунтувань, на що будуть витрачатися взяті в борг гроші, нам не надали “, – сказала Королевська.

Політик нагадала, що в кризовому 2009 році за 9 місяців країна взяла в борг 45 млрд. грн., а в посткризовому 2010 році, на тлі зростання економіки, – 80 млрд., що суперечить економічній логіці.

За офіційними прогнозних показників, Україна закінчить 2010 рік з доходом бюджету на рівні 240 млрд.грн., а видатки на наступний рік плануються в районі 321 млрд.грн.

“Це означає, що реальний борг держави зросте до 80 млрд. грн. Де візьмуть ці 80 млрд.? Тобто нам пропонують бюджет, свідомо нездійсненний по дохідній частині і завищений по видатковій частині”, – пояснила Наталія Королевська.

Голова Комітету Верховної Ради впевнена, для того, щоб доходи надходили до держбюджету, не можна було приймати репресивний Податковий кодекс, а необхідно було давати бізнесу економічні стимули. На її думку, в наступному році за помилки уряду український народ буде розплачуватися.

Нагадаємо, у вівторок, 14 грудня, Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону “Про Державний бюджет України на 2011 рік”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.