Новини України. 18 грудня. Процес демаркації російсько-українського державного кордону перейшов у практичну площину.

Костянтин Грищенко
Демаркація кордону з Росією перейшла у практичну площину

Про це йдеться в заяві міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка за підсумками першого засідання спільної українсько-російської демаркаційної комісії, що відбулася 15-16 грудня в Москві.

“З початком діяльності спільної комісії процес демаркації російсько-українського державного кордону перейшов в практичну площину. У рамках її роботи буде здійснено комплекс заходів, які дозволять завершити оформлення на місцевості сухопутної ділянки російсько-українського державного кордону”, – наводить заяву міністра прес-служба МЗС України.

Грищенко зазначає, що завершення демаркаційного процесу зробить істотний внесок у боротьбу з нелегальною міграцією та транскордонною злочинністю в регіоні, посилить позиції України у переговорах з іншими державами щодо лібералізації візового режиму.

Також міністр запевняє, що демаркація міждержавного кордону не призведе до нових перешкод для розвитку відносин між Україною і Російською Федерацією.

“На виконання домовленостей президентів двох держав, сторонами вживаються заходи для збільшення кількості пунктів пропуску на російсько-українському державному кордоні, розробляються практичні механізми щодо спрощення порядку їх перетину”, – йдеться в заяві.

Угоду про демаркацію кордону між Україною і РФ підписали в Києві 17 травня 2010 року. Демаркація кордонів є однією з умов переходу на безвізовий режим з країнами ЄС – переговори про скасування візового режиму ведуть і Росія, і Україна.

Президент України Віктор Янукович 15 грудня підписав указ, яким доручив уряду протягом місяця прийняти рішення, необхідні для організації та проведення демаркації кордону між Україною і Росією. Янукович також створив українську делегацію у спільній українсько-російської комісії.

Comments

  1. Демаркують кордони так, як захоче Росія. Україну знову нагнуть до плінтуса.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.